Histogram

Histogram jest najpopularniejszym sposobem przedstawienia rozkładu empirycznego cechy. Rozkład empiryczny oznacza rozkład otrzymany na podstawie danych – empiryczny, znaczy doświadczalny. Histogram służy do analizy zbiorowość, co oznacza, że jesteśmy w stanie odpowiedzieć na pytanie: z którego przedziału wartości wypadają częściej, a z którego rzadziej.

Histogram to graficznie przedstawiony szereg przedziałowy
Szereg przedziałów składa się z przedziałów i ilość obserwacji, które się w nim znajdują jednak bez histogramu ciężko byłoby zauważyć pewne rzeczy – jak chociażby skośność.

Kiedy przydaje się histogram?
Histogram przydaje się gdy mamy dużo obserwacji, które różnią się nieznacznie. Powiedzmy, że chcemy zbadać zarobki 200 osób, ale każda z nich zarabia inaczej. Jednak widzimy duże skupiska koło 2000zł, 2500zł i 3000zł. Dzięki histogramowi – który operuje na przedziałach – jesteśmy w stanie łatwo pogrupować i przeanalizować nasze obserwacje.

Przepis na histogram ilościowy i częstościowy:
Histogram ilościowy przedstawia ilość obserwacji w każdym przedziale natomiast histogram częstościowy przedstawia częstość obserwacji w każdym przedziale(jaki procent obserwacji znajduje się w każdym przedziale)

Dalsza część treści jest płatna. Dokonaj zakupu lub zaloguj się

Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj
7dniowy dostęp do Histgramu, 12zł
30dniowy abonament, 29zł
90dniowy abonament, 49zł
Odblokuj dostęp do treści związanej z histogramem. Odblokuj dostep
Odblokuj dostęp do wszystkich treści na 30 dni. Odblokuj dostep
Odblokuj dostęp do wszystkich treści na 90 dni. Odblokuj dostep
Anuluj

 

Komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.